browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tagged With: Okudżawa

Zakaz pedałowania

Wyrok sądu, który 25 października zarejestrował symbol graficzny „zakaz pedałowania” jako oficjalny znak NOP jest hańbą polskiego wymiaru sprawiedliwości, przy czym wygląda na to, że sędziowie, wydający ten wyrok nawet nie rozumieją co zrobili. Uznanie za symbol ruchu politycznego znaku ewidentnie wyszydzającego pokaźną grupę naszych współobywateli, w dodatku przy pomocy półpornograficznego obrazka, świadczy o tym, … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni | Tags: , , , | Leave a comment

Poeta

W nadziei, że w najbliższych wyborach partia „pechowych i brzydkich ludzi”, jak to ujął Kuba Wojewódzki, odesłana zostanie do lamusa, Jongleur porzuca śledzenie paru brzydkich blogów. Chciałby za to przypomnieć prawdziwego poetę. 14 lat temu, dokładnie 12 czerwca 1997, zmarł w Paryżu, chory na serce Bułat Okudżawa. Syn Gruzina i Ormianki, doświadczył całej bezwzględności stalinowskiego … Continue reading »

Categories: Piosenki przy winie, Twórczość | Tags: , , | Leave a comment