browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zakaz pedałowania

uliczny teatr
Posted by on 23 listopada 2011

Wyrok sądu, który 25 października zarejestrował symbol graficzny „zakaz pedałowania” jako oficjalny znak NOP jest hańbą polskiego wymiaru sprawiedliwości, przy czym wygląda na to, że sędziowie, wydający ten wyrok nawet nie rozumieją co zrobili. Uznanie za symbol ruchu politycznego znaku ewidentnie wyszydzającego pokaźną grupę naszych współobywateli, w dodatku przy pomocy półpornograficznego obrazka, świadczy o tym, że mentalność składu orzekającego nie różni się specjalnie od sposobu myślenia o lesbijkach zaprezentowanego przez posła Węgrzyna. Z tym że poseł Węgrzyn został usunięty ze swojej partii, podczas gdy inteligentnych inaczej, absolwentów prawniczych uczelni chroni, i o ironio słusznie, immunitet. W każdym razie jeżeli to ma być niezawisły sąd niepodległej Rzeczpospolitej, to chyba trzeba stąd spieprzać. Jongleur widział w swoim życiu sporo rozmaitych ekscesów, rzadko jednak dokonywane one były w imię prawa. Jedynym usprawiedliwieniem takiego wyroku, mógłby być fakt, że sąd uznał bandę nieudaczników występujących jako NOP za nie radzącą sobie w życiu mniejszość podlegającą specjalnej ochronie. Jednak takie rozumowanie zakładałoby z kolei inteligencję sądu, a nic na to nie wskazuje. Jongleura ciekawi natomiast czy ten sam skład sędziowski zarejestrowałby jako oficjalny symbol na przykład SLD czy Ruchu Palikota dzieło artystyczne pani Niedbalskiej przedstawiające genitalia na krzyżu. Ciekawi go również, czy sędziowie zadali sobie trud aby poczytać o tym jak rodził się faszyzm i nazizm, jak prześladowano kolejne mniejszości seksualne, potem narodowe i społeczne? Czy wreszcie zdali sobie sprawę, że po ich orzeczeniu, które wyszydzanie mniejszości sankcjonuje, sporej grupie obywateli, nie tylko należących do tych mniejszości zrobi się we własnym kraju duszno? Jongleur napiłby się wina, ale w tych okolicznościach byłaby to profanacja, wypije więc szybko setkę lub dwie, aby zasnąć i na parę godzin zapomnieć o sądowej hańbie.

W tym smutnym nastroju posłuchajmy wciąż niestety aktualnej piosenki Okudżawy w wykonaniu Anatola Borowika

PS
Zaprzyjaźniony blog http://missjonash.blox.pl/html zainicjował akcję wysyłania do posłów listu nawołującego ich do godnego i uczciwego wypełniania obowiązków, do których zostali przez nas, obywateli wynajęci i za którą są, przez nas obywateli, opłacani. Warto tę akcję poprzeć. Może w przyszłości będziemy mieć lepszych posłów i lepszych sędziów, bo oni także są przez nas, w tym także obywateli, na których wyszydzanie dali sankcję, opłacani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *