browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Widziałam orła cień

uliczny teatr
Posted by on 20 maja 2013

Zaproponowany temat winnych wtorków, czyli zwierzęta na etykietach po raz kolejny sprowokował Jongleura do sprzeciwu wobec tez niejakiego Janickiego i podtrzymania Wielkiej Teorii Jongleura, która głosi: „Wino ze zwierzątkiem na etykiecie jest dobre”.

Świadczy o tym choćby trudny wybór jakiego dokonać musi Jongleur aby wybrać wino najlepsze. Najpierw mijamy dzika szukającego jakichś leśnych owoców na etykiecie Domaine des Arbouses z Fitou. Niezłe codzienne wino, choć bez emocji. Tuż obok niegrzeczny kot przechyla flaszkę mozelskiego rivanera z Zell, z całkiem porządnej spółdzielni Moselland.

Niezłe to było wino. Ale zostawmy kota w spokoju. Jakieś ptactwo. Może bekas? Jest taki na etykiecie bardzo dobrego Château Bouisset z Langwedocji.

Albo inne ładne ptaszki na butelce bardzo przyzwoitego Rosso Piceno od Monte Schiavo? Też solidna winiarska robota.

No i jeszcze mały żart. Kaczuszki pozwoliły Didierowi Barralowi podać rocznik wina, czego przy winie stołowym, a takim było wtedy Valinère, robić nie wolno.

Dość jednak żartów. Jongleur, pod presją prawdziwych patriotów, sięga po prawdziwego a nie czekoladowego orła.

Orzeł rozpościera się dumnie na butelce Domaine de l’Agly. To wino z Roussillon z, jak przystało, grenache, syrah i carignan. Jak przystało mamy gęste aromaty dojrzałych malin, śliwek, wiśni. W ustach soczyste z zaskakująco miękkimi taninami, w dodatku nie ociężałe ale sprężyste. Dużo przyjemności daje takie mało znane wino ze zwierzątkiem.

Na zakończenie Jongleur dedykuje Janickiemu piosenkę zespołu nomen omen Animals. Śpiewa Eric Burdon, jeden z najlepszych rockowych głosów połowy lat sześćdziesiątych. Tytuł też znaczący.

One Response to Widziałam orła cień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *