browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tagged With: wino

69 okrągła rocznica

Dziś o rocznicy, o której nikt zdaje się nie pamiętać. Jedni nie mają bowiem o niej pojęcia, inni wstydliwie wolą o niej nie pamiętać, choć czasy, z którymi się kojarzy, próbują gloryfikować. Mija bowiem 69 lat od dnia 22 lipca 1944 roku, kiedy to radio Moskwa ogłosiło powstanie PKWN (Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego). Podpisany przez … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Piosenki przy winie, Życie i wino | Tags: , , , , , , , | Leave a comment

Wina konesera czyli degustator, filozof, poeta

Niniejszym Jongleur otwiera nowy cykl pod nazwą Koneserzy. W ramach cyklu Jongleur zamierza opisywać najnowsze dokonania polskich sprzedawców oraz miłośników wina. Na pierwszy ogień naprawdę czaderski portal Wina Konesera. Jest to sklep internetowy reprezentujący jednego z importerów, ale nie tylko. Na rozgrzewkę Jongleur proponuje zagadkę. Jakie wino zostało na portalu Wina Konesera opisane w sposób … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Twórczość | Tags: , , , , | 6 komentarzy

Jak znaleźć kreta ?

Mimo iż Jongleur obiecywał nie podejmować więcej tematu prezesa K. robi to jednak w trosce o dobro prawa i sprawiedliwości w naszym kraju. Otóż okazało się, że w otoczeniu prezesa K. grasuje kret. Fakt ten powoduje widoczną zgryzotę prezesa, odbierając mu zdolność logicznego myślenia. Tylko tym można tłumaczyć fakt zwołania konferencji prasowej, na której prezes … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Życie i wino | Tags: , , , , | Leave a comment

Wino i filozofia

Jongleur pije dziś za Bélę Hamvasa. Ten wybitny węgierski pisarz, eseista i filozof, w roku 1946, osamotniony, zaszczuty przez komunistyczny reżim, który zakazał publikacji jego prac, napisał jedną z najbardziej uroczych książek o winie. Wydana po latach, także u nas,  „Filozofia wina”, to jak przekornie zaznaczył autor – modlitewnik dla ateistów. Lektura rzeczywiście niezwykła. Prawdziwa … Continue reading »

Categories: Życie i wino | Tags: , , , , | Leave a comment

Witam na blogu :-)

Nie jest to blog o winach, choć wina występują w nim co krok. Jak przystało na wędrownego śpiewaka, Jongleur snuje swą opowieść czy ktoś chce słuchać czy też nie. Dlaczego więc wina? Może dlatego, że jak powiedział wspaniały, nieżyjący już winiarz Etienne Hugel: „Ludzie, którzy piją wino są milsi od tych którzy go nie piją”. … Continue reading »

Categories: Życie i wino | Tags: , | Leave a comment