Mimo iż Jongleur obiecywał nie podejmować więcej tematu prezesa K. robi to jednak w trosce o dobro prawa i sprawiedliwości w naszym kraju. Otóż okazało się, że w otoczeniu prezesa K. grasuje kret. Fakt ten powoduje widoczną zgryzotę prezesa, odbierając mu zdolność logicznego myślenia. Tylko tym można tłumaczyć fakt zwołania konferencji prasowej, na której prezes K. uroczyście oświadczył, że Adam Lipiński nie jest kretem. Ponieważ, mimo secesji ziobrystów, w PiSie pozostaje jeszcze sporo osób, organizowanie dla każdej z nich takiego show sparaliżowałoby patriotyczną działalność. Wydaje się, że prościej byłoby zwołać konferencje prasową, na której można by pokazać kreta i powiedzieć – to on. Ale jak go znaleźć? I tu Jongleur postanawia wesprzeć prezesa i ogłosić ogólnopolski konkurs – „I ty możesz znaleźć kreta”. Jako pomoc Jongleur proponuje wypróbowane źródło wiedzy czyli Wikipedię. Wystarczy przeczytać cytowany niżej opis kreta i dopasować go do odpowiedniej postaci z otoczenia prezesa K. Pomożecie? Aby zadanie ułatwić Jongleur zamieszcza podobizny kilku najbliższych współpracowników prezesa. Resztę znajdziecie sobie sami. A więc do dzieła.
„Kret ma pysk o ryjkowatym kształcie, zaopatrzony w 44 zęby. Oczy uwstecznione (o średnicy ok. 1 mm, prawdopodobnie niewrażliwe na światło). Uszy, cofnięte na tył czaszki, nie posiadają małżowin zewnętrznych, są natomiast zaopatrzone jedynie w fałd skórny i w specjalne włosy zamykające otwory słuchowe. Sierść czarna, charakteryzująca się wyjątkową gęstością włosów dwojakiego rodzaju: puchowych i pokrywowych (200 włosków na 1 mm²), przy dotknięciu dające wrażenie „aksamitnych”. Silne, łopatowate łapy z mocnymi zagiętymi do tyłu pazurami są przystosowane do kopania podziemnych tuneli. Szczególnie silne i duże są łapy przednie o zredukowanych kościach przedramienia. Na powierzchni ziemi porusza się niezdarnie i rzadko się na niej pojawia. Odżywia się dżdżownicami, larwami owadów i drobnymi kręgowcami, które lokalizuje dzięki czułemu słuchowi oraz włosom czuciowym na pysku i ogonie. Na głębokości 20–50 cm wykopuje system podziemnych tuneli o średnicy 6 cm, rozciągających na długość ok. 100–200 m (czasem do 1 km) i terytorium ok. 2000–6000 m², stanowiący rodzaj pułapki na faunę glebową (preferuje gleby żyzne i wilgotne). Korytarze drąży z prędkością 12–15 m/godz., wypychając jednorazowo 100–150 g ziemi (tzw. kretowina), które następnie patroluje co kilka godzin. Nie zapada w sen zimowy, jest zwierzęciem bardzo ruchliwym i aktywnym, żyje ok. 2-4 lat, dojrzałość płciową osiąga po 1 roku życia. Krety żyją samotnie (z wyjątkiem rui przypadającej wiosną), przy spotkaniu są wobec siebie bardzo agresywne. Ciekawostką jest dobowy cykl aktywności kreta i jego bardzo głęboki sen (podczas którego chrapie). Kret jest aktywny przez ok. 4 godz., po czym mocno śpi przez ok. 3 godz.”
Dla tego, kto pierwszy znajdzie kreta, Jongleur funduje cenną butelkę wina, którego finezyjny aromat, elegancki, krągły smak i wyrazista struktura wsparta na dwutlenku siarki stanowić będzie wspaniałą nagrodę dla zwycięzcy.
Jednocześnie Jongleur przeprasza uczestników wtorkowych degustacji za brak opisu malbeca, ale usprawiedliwieniem jest chyba powaga sytuacji.