browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Epitafium dla Romain Pauc

uliczny teatr
Posted by on 5 marca 2013

Jongleur cieszy się bardzo z propozycji Corbières jako bohatera Winnych Wtorków. Wina z tej lekceważonej apelacji, reprezentowane we wszystkich francuskich supermarketach, mają w jednak w sobie specyficzną stanowczość, której brak często w bardziej miękkich apelacjach jak Faugères czy St-Chinian. Może sprawia to większy niż gdzie indziej w Langwedocji udział carignan? W każdym razie zarówno pijąc proste wino ze spółdzielni w Castelmaure, jak i znacznie bardziej medialne Mansenoble, Jongleur ma uczucie zderzenia z prawdziwą siłą.
Ponieważ hasło Corbières padło zbyt późno by coś kupić, przynajmniej w okolicach Jongleura nie było nic poza supermarketową marka Pierre Chanau, Jongleur sięga po przywiezione przed paru laty Cuvée Romain Pauc z Château Voulte Gasparets. Twórca tego wina, enolog Marc Dubernet z całą pewnością nie próbował zmiękczać tanin carignan, poprzez, często w Corbières, stosowaną macerację węglową. Przeciwnie, Romain Pauc 2008 to ekspresja siły i stabilności carignan, wsparta kwasowym i mineralnym kręgosłupem mourvèdre z jego smolisto balsamicznymi aromatami. Dodajmy do tego cieliste, zmysłowe grenache z mocnymi nutami owocowymi i otrzymamy wino bliskie ideału. Gładkie taniny, perfekcyjnie u zyta beczka – w 80% stara i świeżość. Absolutna czołówka Langwedocji. Wino warte więcej niż 25 euro, które trzeba było zapłacić. Ponieważ była to jedyna i ostatnia butelka w szafie Jongleura, należy jej się epitafium od prawdziwych artystów

http://youtu.be/xym-_17p61s

PS w dodatku etykieta nie chciała się odkleić – na zdjęciu jest więc rocznik 2006, podczas gdy degustowano 2008

Cuvée Romain Pauc 2008
AOC Corbières
Château La Voulte Gasparets
Zakup własny
Cena 25 euro

One Response to Epitafium dla Romain Pauc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *