browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tagged With: Wysocki

Baba o sześciu cyckach

W trakcie krótkiego romansu Jongleura z wielką korporacją – tak, tak, był taki epizod w jego bujnym życiu, uczestniczył on w szkoleniu na temat zarządzania czasem. W trakcie zajęć jeden z guru tego tematu zaproponował proste ćwiczenie dla szybkiego odróżnienia rzeczy istotnych od tych mniej ważnych. Otóż analizując jakieś zadanie powinniśmy zadać sobie jedno pytanie: … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Rekomendacje, Życie i wino | Tags: , , , , , , , | 5 komentarzy

Pogodne wino w smutny weekend

Piątek, 17 sierpnia smutno zapisze się w pamięci Jongleura. W Rosji skazano na dwa lata łagru trzy odważne dziewczyny, które ośmieliły się rzucić wyzwanie sojuszowi ołtarza z tronem. Nie ma żadnego sensu rozpatrywanie ich „zbrodni” w kategorii obrazy uczuć religijnych itp. Odśpiewana przez czterdzieści sekund modlitwa o odsunięcie Putina od władzy, niezależnie od wartości artystycznej … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Rekomendacje, Twórczość, Życie i wino | Tags: , , , , | 1 Comment

„Because it’s there”

To krótkie wspomnienie powstało już dość dawno ale nie było okazji, ani możliwości. Teraz więc, jako niespełniony zdobywca alpejskich grani, Jongleur chce przypomnieć Wandę Rutkiewicz, wspaniałą alpinistkę, niepokorną i niezależną, idącą aż do końca własną drogą. Jutro jej urodziny. Sześćdziesiąte dziewiąte. A w maju minie dwadzieścia lat odkąd została na zawsze w ukochanych Himalajach, idąc … Continue reading »

Categories: Życie i wino | Tags: , , , , , , , | 2 komentarze