browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tagged With: riesling

Madonna czy ladacznica?

Jongleur z niemałym zaskoczeniem czyta gdzieś w sieci historię o matce wypędzonej z kościoła, gdyż w trakcie mszy zaczęła karmić niemowlę. Przy czym wielebny pastor nawrzucał karmiącej od striptizerek, czy jakoś tak. W zasadzie nie powinno to dziwić gdyż mizoginizm sług pańskich jest jak się zdaje niezbywalnym atrybutem ich powołania. Jednak jaskrawa sprzeczność między wynoszonym … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni, Życie i wino | Tags: , , , , | 2 komentarze

Taki młody, taki przystojny i tak pięknie kłamie

Mieszane uczucia towarzyszyły Jongleurowi podczas degustacji rieslinga kabinet trocken z Palatynatu. Choć jest miłośnikiem rieslinga, zdecydowanie woli te z Mozeli, a z drugiej strony z Rheingau. No ale cóż chcemy wolności ale nie anarchii więc podporządkowuje się decyzji współtowarzyszy Winnych Wtorków. Tym razem w ramach zakupów znalazł Kabinett Messmera, za jedyne 63 zł. Pierwszy nos … Continue reading »

Categories: Rekomendacje | Tags: , , , , | 2 komentarze

Winne wtorki – Zeltinger Himmelreich Kabinett 2009 Markus Molitor

Najsłynniejsze rieslingi znad Mozeli powstają w winnicach leżących wzdłuż środkowego jej biegu. Zeltinger Himmelreich, góruje z wysokości swoich 220 metrów nad leżącym między Bernkastel a Erden miasteczkiem Zeltingen. Degustując wino Markusa Molitora, Jongleur przypomina sobie swoje pierwsze winiarskie doświadczenia, wrażenia nie będą więc zbyt obiektywne, ale czy w przypadku wina kiedykolwiek są? W nosie bujne … Continue reading »

Categories: Życie i wino | Tags: , , , , , , | 7 komentarzy

Błysk poezji

Jongleur doznaje szoku trafiając przypadkowo na stronę Wineguru. Znajduje się tam słowniczek pojęć winiarskich i to właśnie staje się przyczyną konfuzji Jongleura. Poczytajcie więc i wy, a może się czegoś nauczycie, ot kilka przykładów: „Traminer – Odmiana białych winogron uprawianych w Alzacji (Francja), uzyskuje się z nich dobre wina Traminer lub – jeżeli wino jest … Continue reading »

Categories: Twórczość | Tags: , , , , , , , | 2 komentarze

Jongleur czyta bloga

Czyta i doznaje lekkiego szoku znajdując takie oto zdanie: ” … zastanawiam się, dlaczego w moim kraju nie zastosowano prostych metod stosowanych podczas wyborów we Francji. Tutaj np urny są  przezroczyste – skądinąd jest tak w wielu krajach – a oprócz tego przy każdej urnie znajduje się automatyczny licznik, który jest uruchamiany przy każdej wrzuconej … Continue reading »

Categories: Kretyni winni i niewinni | Tags: , , , , , | Leave a comment