browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tragiczny weekend

Posted by on 25 lipca 2011

Tragiczny weekend. Ostatni piątek i sobota to informacje, wobec których Jongleur wpada w stan w całkowitej bezradności. Masakry w Norwegii nie jest nawet w stanie komentować. Tu wszelkie słowa, spekulacje, racjonalizacja to za mało, wszystko wydaje się być jakieś błahe i miałkie. W słowotoku wydalanym od kilku dni przez media, zdarzają się niestety także ekscesy na wskroś cyniczne, jak choćby prowadzenie na zwłokach ofiar kampanii wyborczej przez Joachima Brudzińskiego, który chyba tylko po to złożył kwiaty przed norweskim konsulatem, by móc przywołać niefortunny bon mot Radka Sikorskiego o „dorżnięciu watahy”. Jongleura to specjalnie nie dziwi – po politykach raczej nie spodziewa się empatii ani nawet minimum klasy. Znacznie gorsze było stwierdzenie, które padło dziś (25 lipca) rano w czasie dyskusji w radiowej Trójce, w której brali udział Piotr Śmiłowicz z Newsweeka i Agaton Koziński z Polska The Times. Otóż jeden z panów – podobno dziennikarzy, stwierdził, że skoro zamachowiec był prawicowym ekstremistą, powinien raczej zaatakować jakieś muzułmańskie osiedle w Norwegii, a nie młodzieżówkę socjaldemokratów. Najbardziej zaś zbulwersował Jongleura fakt, że ani pani prowadząca – podobno dziennikarz, ani drugi dyskutant w żaden sposób nie ustosunkowali się do tej skandalicznej wypowiedzi. Tu też szkoda słów. Norwegowie po tej tragedii z pewnością sobie poradzą. My z nami samymi – niekoniecznie.
Druga tragiczna wiadomość, z soboty to śmierć Amy Winehouse. Wspaniała piosenkarka o niezwykłym głosie, wrażliwa i, jak się okazało, bezbronna dziewczyna, przegrała swą własną walkę. Straszny weekend. to

3 Responses to Tragiczny weekend

  1. ducale

    Jak czas pokazał post rozwojowy jest, krokodyle łzy członków PiSu na trumną Leppera to dopiero hucpa jest

  2. Jongleur

    Myślę, że największa hucpa jeszcze przed nami. Można na przyklad, a nawet trzeba, powołać sejmową komisję do zbadania sprawy zamachu na Leppera, kierunkiem Macierewicza, oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *