browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jongleur pisze list do premiera

uliczny teatr
Posted by on 24 marca 2011

Jongleur wysyła do premiera list, w którym zwraca uwagę na gwałtowny wzrost cen w sklepach. W załączeniu Jongleur wysyła premierowi rachunek ze sklepu, w którym we wtorek kupił wino Sophia za 7,50 zł. Jongleur zarzuca Donaldowi Tuskowi, że za jego rządów ceny wina wzrosły ponad dwukrotnie i na dowód tego przedstawia rachunek na 3,60 zł za zakupioną dwa lata wcześniej butelkę wina Spieprzaj Dziadu

Ponieważ od wielu miesięcy Jongleur doświadcza drastycznych podwyżek cen, podkreśla, że „obowiązkiem każdego polityka jest podjęcie wszystkich możliwych działań, zmierzających do pomocy polskim rodzinom”.

W tej dramatycznej sytuacji Jongleura ratuje, nawiasem mówiąc nie pierwszy raz, butelka ofiarowana niegdyś przez przyjaciela.

Sycylijskie nero d’avola nie należy wprawdzie do ulubionych win Jongleura, ale Terra delle Sirene od Zennera zmienia trochę to nastawienie. Wino jest maksymalnie naturalne. Żadnych selekcjonowanych drożdży, żadnej filtracji, żadnych nowych beczek. Generalnie żadnych udziwnień. Umiar i prostota. W bukiecie czarne owoce, jagody, jeżyny, wiśnie, nieco nut balsamicznych, żywicznych, korzennych. Świeża kwasowość, dobre garbniki i przede wszystkim równowaga. Mocny alkohol (14%), ładnie schowany, mimo niezbyt dużego ekstraktu.. Zaskakująca jak na Sycylię, elegancja i skupienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *