browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jongleur nie leci na Dominikanę

uliczny teatr
Posted by on 26 września 2013

Jongleur obejrzał dziś najlepszą chyba reklamę biura podróży. Na antenie TVN24 nadano upozorowaną na dziennikarski wywiad rozmowę z księdzem Ogrodnikiem z zakonu Michalitów. Sprytnym pretekstem do reklamy była afera pedofilska, w której podejrzani są dwaj polscy duchowni. Jednak musiał to być pretekst, bowiem główna część rozmowy dotyczyła wpływu gorącego klimatu Dominikany na zachowania seksualne.
„Byłem tam i trochę znam Latynosów – mówił ksiądz. Pani nie wie, że gorący klimat powoduje wzmożone.. w tych kwestiach…” tu ksiądz nie doprecyzował, ale Jongleur nagle zapragnął doświadczyć gorącego klimatu Dominikany i gdyby nie brak kasy i konieczność paru dodatkowych koncertów, jak nic kupiłby bilet. Fantastyczna reklama. Tym bardziej, że ksiądz był na Dominikanie i wie co mówi.

Zastanawia fakt, że kolejni przedstawiciele Kościoła – palnął coś podobnego chyba biskup Pieronek, wygłaszają w kontekście molestowania nieletnich, pierdoły w rodzaju: człowiek jest tylko człowiekiem, wszyscy jesteśmy grzeszni i tym podobne brednie, zachowując się tak jakby pedofilia była czymś w rodzaju niewinnej słabostki i nie wiązała się z czyjąś wielką krzywdą. Może tak nie myślą, ale tak to brzmi. W dodatku odnosi się wrażenie, że większym dla nich grzechem jest gdy ksiądz żyje z kobietą, niż gdy ulży sobie po kryjomu z dzieciakiem. Czyżby byli to, trawestując tytuł popularnej powieści „mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”?

Jongleur, który niestety tym razem nie poleci na Dominikanę, pociesza się klimatycznym przebojem Janusza Gniatkowskiego – Kuba wyspa jak wulkan gorąca. W końcu to blisko Dominikany

http://youtu.be/lFD6ohHuFoQ

i żeby już było całkiem klimatycznie rezygnuje z wina i po prostu pije mojito. A mojito wygląda tak:

2 Responses to Jongleur nie leci na Dominikanę

  1. Kira

    No cóż, może ów ksiądz osobiście poznał seksualność Latynosów. I teraz może się wypowiadać wręcz jako ekspert „w tych kwestiach”.

    Cieszę się, że Kościół dostał po WIELU, WIELU, WIEEEELUUUU latach w d…ę za te wszystkie podłości, jakie uczynił innym, zwłaszcza tym najsłabszym. Nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”. Powinni schylić głowę już raz na zawsze.

  2. jongleur

    Najwiekszy problem tej instytucji to głębokie przekonanie, że są ponad wszystkim, a takie drobiazgi jak molestowanie dzieciaków to słabostka – nikt nie jest idealny, ale cóż to znaczy w porównianiu z głoszeniem Dobrej Nowiny.. Ponadto życie w celibacie sprawia, że oni w ogóle nie rozumieją krzywdy, którą wyrządzają. Cieszę się, że wpadłaś
    jongleur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *