Szampan tak – Ziobro nie

mini_jongleur
Posted by Jongleur on 4 września 2012

Jongleur pamięta jeszcze czasy gdy protestujący przeciw komunistycznemu reżimowi robotnicy, i nie tylko, pisali na transparentach hasło: „Socjalizm tak, wypaczenia nie” Ten wybieg miał dokumentować, że w istocie nie kontestują oni jedynie słusznego ustroju, tylko jego wykonanie, błędne, nieprawidłowe wskutek błędów popełnianych przez rządzących. Pierwszy raz hasło to pojawiło się w 1956 roku (tego akurat Jongleur nie pamięta) i jak można przypuszczać demonstrujący jeszcze w nie wierzyli. Przy kolejnych „wydarzeniach” stanowiło już tylko alibi, zwrot retoryczny, w który mało kto wierzył, lecz który jak mantrę należało powtórzyć.
Z tym większym zaskoczeniem Jongleur wita wynurzenia Pana Hofmana, rzecznika PIS, czy może kota Prezesa, który bełkocząc wiernopoddańcze brednie, beatyfikujące Prezesa, między innymi zeznał, że IV RP była w porządku tylko Ziobro to zepsuł. Krótko mówiąc ustrój był w porządku, tylko jak zwykle nawalił człowiek. Dla Jongleura, pamiętającego triumfy ministra Ziobry nad dyktafonem jest to fantastycznie perwersyjne nawiązanie do najlepszych tradycji Orwella. Pozwala więc sobie wznieść toast Socjalizm tak – Ziobro nie.
Na cześć przystojnego Pana Hofmana Jongleur otwiera dziś lampkę szampana Lanvin, delektując się cytrusową czystością, nutami drożdży, delikatną strukturą i absolutną elegancją. W tym momencie jeszcze jedno hasło uderza do głowy Szampan tak – wypaczenia (czytaj Cava) nie!!!

6 Responses to Szampan tak – Ziobro nie

 1. klf

  A ja dzisiaj miałem kupić Cavę z Biedronki:(

 2. Jongleur

  Ależ możesz na przykład rzucić hasło „Cava tak – wypaczenia (CinCin) nie”

 3. deo

  W najnowszym poście komentarze są wyłączone, więc skomentuję tutaj, krótko: doskonałe. Mogę iść na emeryturę ;-) ))) Pozdrawiam znad kieliszka prosecco Gorio od Malibrana, pycha!

 4. jongleur

  Jakimś przypadkiem mi się te komentarze wyłączyły ale już jest chyba w porządku. Mógłbyś się tam wpisać?
  Na emeryturę jeszcze za wcześnie, tych koneserów będzie więcej.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>